Ogród VescHort leży na terenie ogródków działkowych przy alei PCK we Wschowie. Jego powierzchnia wynosi 560 m2. Nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy miasta Veschov oraz słowa hortus - ogród. Od roku 1950 opiekowała się nim moja babcia.
     Od roku 1999 zacząłem kolekcjonować rośliny ozdobne, przede wszystkim zimotrwałe byliny, ale również krzewy i pnącza. Wszystko z wyjątkiem roślin jednorocznych i nie zimujących w gruncie.
    VescHort nie jest sklepem, nie sprzedaję hurtowych ilości. Interesuje mnie przede wszystkim wymiana roślin. Umieściłem w tym serwisie wszystkie rośliny, które uprawiam dłużej niż rok. Przy gatunkach, które są na wymianę znajduje się odpowiednia ikona. Jeśli komuś na czymś szczególnie zależy, a nie ma ikony - proszę pytać, może znajdą się pojedyncze egzemplarze.
    Wiele okazów wyginęło w ogrodzie lub sam ich się pozbyłem z różnych powodów. Pozostały one jednak na stronach, przy nich także umieszczona jest odpowiednia ikona.
    Dostępność roślin jest różna, najlepiej pytać podczas okresu kwitnienia. Niektóre egzemplarze są nie do końca oznaczone, zdarza się, że dostaję roślinę, której właściciel nie wie jaki to gatunek czy odmiana. Również w sklepach zdarza się kupić okazy bez etykietek. Tutaj mam prośbę, jeśli potrafisz zidentyfikować nieoznaczoną roślinę, wyślij wiadomość z sugestią identyfikacji.
    Miłego oglądania